7.6 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Рекордна стапка на смртност од корона во Нов Зеланд

Рекордна стапка на смртност од корона во Нов Зеланд

Нов Зеланд бележи рекорден број на смртни случаи од Ковид-19, а новиот бран на инфекција со варијантата омикрон се покажа особено катастрофален за постарата...

Latest news

- Advertisement -spot_img