2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Регистриран е 1.091 нов случај на ковид-19

Регистриран е 1.091 нов случај на ковид-19, реинфекции се 156 од нив, починати се 36 лица

Дури 36 лица починаа како последица на коронавирусот, регистрирани се 1.091 нов случај, додека како оздравени се водат 2.322 пациенти, информираше министерството за здравство...

Latest news

- Advertisement -spot_img