7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Реакции по смртта на Борис Пахор

Реакции по смртта на Борис Пахор

„Почина еден од најголемите словенечки писатели“, напиша премиерот Јанез Јанша на Твитер по повод смртта на писателот од Трст, Борис Пахор.Трстскиот писател Борис Пахор...

Latest news

- Advertisement -spot_img