0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Рамзан Кадиров

Кадиров повторно се заканува: Тотално уништување, ништо нема да не спречи

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров на Телеграм објави дека резултатот од специјалната операција за него е целосно уништување на манифестациите на сатанизмот. -„Оние кои гледаат...

Чеченците ја открија локацијата на мрежите, Украинците ги гранатираа. – одговори Кадиров

Во Керсон, кој е под руска окупација, во вторникот, според украински извори, загинале повеќе од сто чеченски војници под артилериски напади. Војниците испратени од чеченскиот...

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како синовите на лидерот на Чеченија, Рамзан Кадиров, носат тројца заробени украински војници

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како синовите на лидерот на Чеченија, Рамзан Кадиров, носат тројца заробени украински војници. Тие ги донесоа...

Путин го промовираше Кадиров во чин генерал-полковник.

Чеченскиот лидер и еден од најблиските сојузници на рускиот претседател Владимир Путин, Рамзан Кадиров, е унапреден. „Сакам да споделам уште една добра вест со вас....

Кадиров незадоволен од руската армија: „На Путин ќе му ја објаснам вистинската ситуација“

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров го критикуваше раководството на руската армија за украинската офанзива на североистокот на Украина. Кадиров на својот канал Телеграм предложи дека...

Кадиров: Да се забрза темпото на воените операции

Рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу ги одредил новите задачи на силите што се борат во Украина, а тоа значело дека спецјалната операција ќе...

Рамзан Кадиров: Заинтересиран сум за Полска. За 6 секунди ќе покажеме на што сме способни

Рамзан Кадиров, чеченски лидер, ѝ се закани на Полска преку видео на неговиот канал Телеграм. Дел од видеото на својот Твитер го објави новинарот...

Кадиров: Повеќе од 1.000 украински маринци се предадоа во Мариупол

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров изјави дека повеќе од 1.000 украински маринци се предале во опколениот пристанишен град Мариупол и ги повика преостанатите сили скриени...

Рамзан Кадиров: Не се повлекуваме, ќе го освоиме Киев

Претседателот на руската република Чеченија, Рамзан Кадиров, изјави дека офанзивата во Украина нема да се спроведува само во Мариупол, туку и во главниот град...

Latest news

- Advertisement -spot_img