14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Пушачи

За прв пат во историјата, повеќе Американци пушат марихуана отколку цигари

Бројот на пушачи во САД е помал од бројот на луѓе кои редовно користат канабис, за прв пат откако се води евиденција. Имено, новото истражување...

Пушачи, внимавајте на намирниците кои ги чистат белите дробови

Истражувањата покажаа дека консумирањето одредени видови храна и пијалоци му помага на телото да се ослободи од штетните материи во телото. Лук На лукот му се...

Latest news

- Advertisement -spot_img