25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

причината се Балканот и Украина

Во Брисел сериозно ја разгледуваат опцијата, причината се Балканот и Украина

Поранешниот италијански премиер Енрико Лета во интервју за белгискиот весник „Ле Соар“ бара ЕУ итно да се трансформира во Европска Конфедерација со сите земји...

Latest news

- Advertisement -spot_img