More
  - Advertisement -spot_img

  TAG

  преселба

  Канада мигрира 40 шумски бизони во Алјаска за да го спаси видот

  Канадската влада објави дека одлучила да премести околу 40 шумски бизони од северна Алберта во Алјаска за да создаде доволно големо стадо од овие...

  Руски милијардери ги преместуваат своите суперјахти на Малдиви во старв од нивна конфискација!!

  Најмалку пет суперјахти во сопственост на руски милијардери биле закотвени или крстареле по Малдивите во средата, островска држава во Индискиот Океан која нема договор...

  Latest news

  - Advertisement -spot_img