8.4 C
Ohrid
Wednesday, December 7, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Прекин на огнот од 10 часот и хуманитарни конвои

Прекин на огнот од 10 часот и хуманитарни конвои

Привремен прекин на огнот за да се формираат безбедни рути за евакуацијата на цивилите од опколените украински градови Харков, Суми и Мариупол најави руското...

Latest news

- Advertisement -spot_img