17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Предвидени се пари за кризата

Предвидени се пари за кризата, за раст на пензиите, платите и за субвенции

Собранието на денешната 78. седница со 61 глас „за“ го усвои Ребалансот на Буџетот за 2022 година. Вкупните приходи се проектирани на ниво од 245,8 милијарди денари,...

Latest news

- Advertisement -spot_img