2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Првиот брод со жито исплови од Одеса

Првиот брод со жито исплови од Одеса

Според договорот меѓу Русија и Украина, првиот брод со жито го напушти пристаништето во Одеса. Бродот „Разони“ исплови преку Црното Море во правец кон...

Latest news

- Advertisement -spot_img