18.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Прва меѓувладина средба со ЕУ

Прва меѓувладина средба со ЕУ

Македонија утре во Брисел ќе ја одржи првата Меѓувладина конференција со ЕУ, на која премиерот Димитар Ковачевски на македонски јазик ќе ја прочита отворачката...

Latest news

- Advertisement -spot_img