8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Почина јапонскиот моден дизајнер Иси Мијаке

Почина јапонскиот моден дизајнер Иси Мијаке

Јапонскиот моден дизајнер Иси Мијаке, познат по храбар стил, почина на 84-годишна возраст. Мијаке, чие име стана синоним за економската и модната моќ на Јапонија...

Latest news

- Advertisement -spot_img