1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Почина легендарниот фудбалер на Динамо и Јединство од Бихаќка

Почина легендарниот фудбалер на Динамо и Јединство од Бихаќка, Златан Аранутовиќ

Во Загреб на 68-годишна возраст почина Златан Арнаутовиќ. Динамо во 1982 година се прости од член на златната генерација. „Тој е роден на 13 декември 1954...

Latest news

- Advertisement -spot_img