25.9 C
Ohrid
Wednesday, July 6, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Почина Ивица Осим

Почина Ивица Осим, едно од најславните фудбалски имиња од поранешна СФРЈ и лгендарен тренер од БиХ

На 82-годишна возраст, утрово во австриски Грац, каде живееше долги години, почина Ивица Осим, едно од најславните фудбалски имиња од поранешна СФРЈ и лгендарен...

Latest news

- Advertisement -spot_img