22.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

починати се 3 лица

Регистрирани 159 нови случаи на ковид-19, починати се 3 лица

Во последните 3 дена, од 6 мај до 8 мај, направени се 2.777 тестови, а регистрирани се 159 нови случаи на ковид-19. Од вкупниот...

41 нов случај на ковид-19, починати се 3 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 1.024 тестови, а регистриран е 41...

Latest news

- Advertisement -spot_img