13.3 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

починаа 2 лица

855 нови случаи на ковид-19, починаа 2 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 855 нови случаи на ковид-19, битката со вирусот ја загубиле две лица, а...

Нови 957 случаи на ковид-19, починаа 2 лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.100 тестови, а регистрирани се нови...

75 нови случаи на ковид-19, починаа 2 лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 937 тестови, а регистрирани се 75...

Новозаразени се 73 лица од Ковид 19, починаа 2 лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.194 тестови, а регистрирани се 73...

202 нови случаи на ковид-19, починаа 2 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.285 тестови, а регистрирани се 202...

Latest news

- Advertisement -spot_img