20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Потпишан Основен договор меѓу Владата на Црна Гора и Српската православна црква

Потпишан Основен договор меѓу Владата на Црна Гора и Српската православна црква

Основниот договор меѓу Владата на Црна Гора и СПЦ (СПЦ) беше потпишан во 10 часот во Подгорица. Договорот го потпишаа премиерот на Црна Гора, Дритан...

Latest news

- Advertisement -spot_img