20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Потврдени се над 5.000 случаи на мајмунски сипаници

Потврдени се над 5.000 случаи на мајмунски сипаници

Светската здравствена организација (СЗО) досега има регистрирано 5.322 лабораториски потврдени случаи на мајмунски сипаници, што е зголемување за повеќе од 50 отсто во однос...

Latest news

- Advertisement -spot_img