8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Портрет на Анчевски и митинг на 12 македонски и бугарски поетеси

Портрет на Анчевски и митинг на 12 македонски и бугарски поетеси

Со учество на 12 македонски поетеси, поети и писатели од сите генерации, од 5 до 7 мај во Софија ќе се одржи 13-тото издание...

Latest news

- Advertisement -spot_img