13.3 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

порака

Макрон со порака-Изборот е ваш.Сега останува на вас Македонците да се изјасните!

Северна Македонија повторно се наоѓа пред клучен момент од својата историја. Седумнаесет години по добивањето кандидатски статус, штотуку се отвора историска можност: влегување во...

Русите упатија нова порака до земјите од Европската унија

Русија соопшти дека нема да бара од Европската унија укинување на санкциите, туку ќе одговори на нив, пренесе руската агенција РИА Новости. -„Имаме доволно сопствени...

Папата на руски твитна: Секоја војна е срамна капитулација

Секоја војна е срамна капитулација, напиша папата Фрањо во петокот на твит во врска со руската инвазија на Украина и е преведена на неколку...

Руската банка со пораки до своите клиенти да избегнуваат трансакции во евра и долари!!

Руската банка ВТБ во четвртокот им порача на деловните клиенти да избегнуваат трансакции со долари и евра, а Сбербанк соопшти дека е подготвена за...

Latest news

- Advertisement -spot_img