25.9 C
Ohrid
Wednesday, July 6, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Поп ѕвездата Северина денеска го слави својот 50-ти роденден

Поп ѕвездата Северина денеска го слави својот 50-ти роденден

Северина без сомнение е една од најголемите ѕвезди во републиките на поранешна Југославија. Сите го знаат нејзиниот албум Далматинка, кој го издаде во 1993...

Latest news

- Advertisement -spot_img