16.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

поплави

ГТЦ доби водопади

Були Бујар на Фејсбук туку што објави снимка од јаки млазеви вода кои течат по скалиштето во Градскиот трговски центар. Силната олуја која го...

Најмалку 16 загинати во епската бура во источниот дел на САД, можни се повеќе жртви

Бројот на загинати во источниот дел на Кентаки во петокот се искачи на најмалку 16 од поплавите предизвикани од „епската“ бура што потона домови,...

Хаос во Белград поради поплави: Полицајци спасувале луѓе и извлекувале автомобили

Припадници на српското Министерство за внатрешни работи (МВП) во вторникот во попладневните и вечерните часови им помагале на своите сограѓани, загрозени од последиците од...

Поради поплави и обилните дождови, евакуација на населението од делови на Сиднеј

Големи области на најголемиот град во Австралија беа под вода во неделата поради обилните врнежи кои предизвикаа сериозни поплави во ниските области - во...

Latest news

- Advertisement -spot_img