2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Поплавите и свлечиштата во јужна Кина евакуираа повеќе од 220.000 луѓе

Поплавите и свлечиштата во јужна Кина евакуираа повеќе од 220.000 луѓе

Рекордно обилните дождови во Кина предизвикаа поплави и лизгање на земјиштето на југот на земјата, како и евакуација на стотици илјади жители, објавија тамошните...

Latest news

- Advertisement -spot_img