2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Полицијата потврди

Полицијата потврди, имало пропусти во обезбедувањето на Шинзо Абе

Имаше пропусти во обезбедувањето на поранешниот јапонски премиер Шинѕо Абе, кој беше убиен за време на предизборен митинг, изјави денеска началникот на локалната полиција...

Latest news

- Advertisement -spot_img