8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Познати детали за крунисувањето на Чарлс: Ќе биде поскромно и ќе означи нова ера

Познати детали за крунисувањето на Чарлс: Ќе биде поскромно и ќе означи нова ера

Сега, кога кралицата Елизабета Втора е погребана, британската монархија се подготвува за крунисување на новиот крал - нејзиниот син Чарлс III. Според британските медиуми, тој...

Latest news

- Advertisement -spot_img