1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

пожар

Десет загинати во пожарот кај Лион, меѓу кои пет деца

Десет лица загинаа, меѓу кои пет деца, во пожар што избувна рано утринава во близина на Лион, Франција, во Волкс-ан-Велин, јавува Ројтерс.Се уште не...

Пожар во трговски центар во предградието на Москва

Руските служби за итни случаи се сомневаат дека „криминален чин“ е причина за големиот пожар што во петокот вечерта избувна во трговски центар во...

Голем пожар во Париз, гори најголемиот пазар во светот

Огромен пожар избувна на најголемиот пазар во светот лоциран во Париз. Чадот се гледа од неколку километри, пренесува Le Figaro. Пазарот Рунгис се наоѓа на работ...

Најмалку 40 загинати во пожар во црква во Египет

Најмалку 40 лица загинаа, а 45 се повредени во пожар во неделата во коптска црква во египетскиот град Гиза, изјавија два безбедносни извори за...

17 исчезнати и 77 повредени во голем пожар во складиште за нафта во Куба

Седумнаесет лица се водат за исчезнати, а 77 се повредени во големиот пожар што избувна во складиште за нафта кога го удри гром во...

Пожарот во Беровско и понатаму се гасне

Пожарот во Беровско и понатаму се гасне, а пожарникарите и луѓето од Берово кои учествуваат во неговото гаснење ќе останат на терен се до...

Пожар во Словенија: Се слушаат експлозии, бројните мини го отежнуваат гаснењето на пожарот

Сирените за евакуација се огласија во четвртокот во три карстни села во Словенија. Состојбата на терен е исклучително сериозна, пожарите горат веќе петти ден,...

Надвор од контрола: Бесен пожар на вториот по големина остров во Грција, евакуирано село

Шумски пожар беснееше вон  контрола во централна Евбеја, вториот по големина остров во Грција, во саботата, властите наредија евакуација на едно село, соопшти противпожарната...

Елктричен кабел предизвикал пожар на локација кај Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор во Скопје

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор излезе со соопштение по синоќешниот пожар кој зафати една од бараките на ова...

Три возила и седум пожарникари од Противпожарната единица од Кавадарци се веќе на пат за Тетово

Екипа од Противпожарната единица Кавадарци веќе се упатила кон Тетово за да помогне во гаснењето на пожарот, соопшти градоначалникот на Општина Кавадарци, Митко Јанчев. „Три...

Latest news

- Advertisement -spot_img