8.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

повторно почна да користи „таа/неа“ наместо „тие/нивните“

Ловато, која минатата година објави дека се смета себеси за небинарна личност, повторно почна да користи „таа/неа“ наместо „тие/нивните“

Поп ѕвездата Деми Ловато, која минатата година објави дека се смета себеси за небинарна личност, повторно почна да користи „таа/неа“ наместо „тие/нивните“. Во последната епизода...

Latest news

- Advertisement -spot_img