7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Повредени се околу 40 руски војници откако животно активирало мини

Повредени се околу 40 руски војници откако животно активирало мини

Најмалку 40 руски војници се повредени откако една коза со своето движење активира експлозив поставен околу болницата во Запорожје. Украинската разузнавачка служба соопшти дека руски...

Latest news

- Advertisement -spot_img