7.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Повеќе од 20 се повредени во експлозија во Кабул

Повеќе од 20 се повредени во експлозија во Кабул

Најмалку осум лица загинаа, а 22 се повредени во денешната експлозија на бомба на популарна шопинг улица во Кабул, соопштија болнички службеници и очевидци. Бомбата...

Latest news

- Advertisement -spot_img