20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Петков го интересираат Бугарите во Македонија

Петков го интересираат Бугарите во Македонија

Бугарија нема да прави ништо под притисок во врска со Северна Македонија, изјави денеска бугарскиот премиер Кирил Петков, коментирајќи го развојот на односите меѓу...

Latest news

- Advertisement -spot_img