4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Песков им порача на сите дека нема да добијат нафта и гас

Песков им порача на сите дека нема да добијат нафта и гас, доколку поддржат

Русија не планира да ги снабдува со гас и нафта оние држави, што го поддржуваат ограничувањето на цените, соопшти денеска Кремљ, додавајќи дека ќе...

Latest news

- Advertisement -spot_img