14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Парада на гордоста

Во Стокхолм се слави најголемата скандинавска парада на гордоста, се очекуваат 50.000 луѓе

Најголемата Парада на гордоста во Скандинавија започна во саботата во Шведска, со толпа луѓе што маршираа низ Стокхолм за да ја прослават љубовта, правата...

Latest news

- Advertisement -spot_img