2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

охридски пливачки маратон

ОХРИДСКИ ПЛИВАЧКИ МАРАТОН, ФЕСТИВАЛ НА ВИНОТО И ФИНАЛЕ СУПЕР КУП РАКОМЕТ ВИКЕНДОВ ЌЕ СЕ ОДРЖАТ ВО ОХРИД

Богат викенд исполнет со настани ни претстои во градот. Денес ова го најави градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков. – Пред нас како град ни...

ВМРО ДПМНЕ ОХРИД – Дали Левица сака да не се одржи охридскиот пливачки маратон!?

Советничката од Левица Охрид, Виолета Аврамоска свесно сака да ја блокира 15 седница на Советот на Општина Охрид со поднесени 80 амандмани по Предлог-Програмата...

Видео- Наумче Мојсоски со „телохранители“ на пресконференција безобзирно лаже за и околу организација на Охридски пливачки маратон

Две „вистини“ еден пливачки маратон,од како најнапред државата крена раце и се откажа од Охридскиот пливачки маратон и по експресниот одговор од охриѓани и...

Агенцијата за млади и спорт е само дел од големата организација на Општина Охрид и бизнис секторот,учествува само во награден фонд

Агенцијата за млади и спорт ќе го „спаси“ Охридскиот маратон, туку само таа е дел од иницијаивата предводена од Општина Охрид и градоначалникот Кирил...

Latest news

- Advertisement -spot_img