7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Откриена е нова сериозна последица од консумирање премногу преработена храна

Откриена е нова сериозна последица од јадење премногу преработена храна

Јадењето преработена храна за повеќе од 20% од дневниот внес на калории секој ден може да ве стави на пат кон когнитивно опаѓање, покажа...

Latest news

- Advertisement -spot_img