0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

откако претседателот и премиерот на островската држава се согласија да поднесат оставка

Лидерите на опозициските политички партии во Шри Ланка денеска се состануваат за да се договорат за формирање нова влада, откако претседателот и премиерот на...

Лидерите на опозициските политички партии во Шри Ланка денеска се состануваат за да се договорат за формирање нова влада, откако претседателот и премиерот на...

Latest news

- Advertisement -spot_img