7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Орбан ја повика ЕУ да ги повлече

Г7 најави нови санкции против Русија, Орбан ја повика ЕУ да ги повлече

Министрите за надворешни работи на Г7 во средата ја обвинија Русија за намерно ескалирање на тензиите откако рускиот претседател Владимир Путин нареди делумна воена...

Latest news

- Advertisement -spot_img