7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Орбан: Засега нема прифатлив компромис за ембаргото на ЕУ за руската нафта

Орбан: Засега нема прифатлив компромис за ембаргото на ЕУ за руската нафта

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека не постои „прифатлив компромис“ за ембаргото на Европската унија (ЕУ) за руската нафта, барајќи „гаранции“ за снабдување на...

Latest news

- Advertisement -spot_img