1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Ози Озборн се враќа во Англија

Ози Озборн се враќа во Англија

На „американскиот сон“ на Ози Озборн му се ближи крајот. Хеви-метал бендот „Блек сабат“ и реалното шоу „Озборнови“ му донесоа светска слава, но рокерот...

Latest news

- Advertisement -spot_img