2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

обединети нации

ОН: Армијата ги опколи градовите, стотици илјади Украинци отсечени од помошта

Стотици илјади луѓе во Украина се отсечени од помошта за спасување животи поради воената средина во градовите, во извештајот на ОН во понеделникот се...

Украина бара спас од Обединети Нации, Русија тврди дека во Донбас ,Украина спроведува геноцид!?

Украина во средата ги повика ОН да ги запрат руските „агресивни планови“, кои пак тврдат дека е во тек геноцид во Донбас. Генералниот секретар...

Генералниот секретар на ОН Гутереш : Руските војници во Донбас не можат да бидат мировници!!

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, во вторникот изјави дека руските трупи во источна Украина не можат да бидат „мировници“ како што ги нарече...

Latest news

- Advertisement -spot_img