8.3 C
Ohrid
Wednesday, December 7, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

обвинувања

Путин жестоко обвинува: Во Украина се развиени компоненти на биолошкото оружје вклучително и Коронавирусот!!

Во Украина се развиени компоненти на биолошкото оружје, изјави во средата рускиот претседател Владимир Путин. -„Постоеше мрежа во Украина која вклучуваше десетина лаборатории кои спроведуваа...

Украинскиот премиер Денис Шмихал: Русите гранатираат болници, градинки и сиропиталишта!

Министерството за одбрана на Украина објави видео на кое се гледа моментот кога руска ракета погоди станбена зграда. „Ги снимаме воените злосторства на Руската Федерација...

Latest news

- Advertisement -spot_img