4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

но не ја бараме

Тајван: Се подготвуваме за војна, но не ја бараме

Војската на Тајван издаде соопштение во кое се вели дека нивните сили се во состојба на готовност и внимателно ги следат кинеските вежби. „Министерството за...

Latest news

- Advertisement -spot_img