17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Ново предупредување за Орбан

Ново предупредување за Орбан

Европската комисија  испрати ново предупредување до Унгарија поради непочитување на владеењето на правото, а процедурата може да доведе до суспензија на некои фондови кои и...

Latest news

- Advertisement -spot_img