2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Нови напади на исток. Украинците тврдат: Русите истрелуваат проектили од нуклеарна централа

Нови напади на исток. Украинците тврдат: Русите истрелуваат проектили од нуклеарна централа

Краматорск, град во Донбас кој сè уште е под контрола на украинските сили, беше постојано гранатиран во петокот додека Виниција, многу подалеку од линијата...

Latest news

- Advertisement -spot_img