14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

не се препорачува пливање

Популарната хрватска плажа загадена со измет, не се препорачува пливање

На плажата во селото Приградица на хрватскиот остров Корчула е забележано краткотрајно загадување на морето со фекалии, поточно со бактеријата ешерихија коли (E. coli)....

Latest news

- Advertisement -spot_img