27.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Несолена шега: научникот ја припишал фотографијата од салама на вселенски телескоп

Несолена шега: научникот ја припишал фотографијата од салама на вселенски телескоп

Познатиот физичар Етјен Клајн се пошегува на Твитер: објави фотографија одблиску на зачинета шпанска хоризо салама и ја припиша на планетата Проксима Кентаури. Многумина...

Latest news

- Advertisement -spot_img