0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

нема повредени

Пожарот во магацинот за суровина во Темерин е изгаснат, нема повредени

Пожарникарите од Темерин и Нови Сад заеднички го изгаснаа пожарот што избувна синоќа околу еден часот по полноќ во магацинот на електрични материјали во...

Две згради се срамнија со земја во Лил, нема повредени

Две соседни згради се урнаа во францускиот град Лил, пренесоа светските агенции. Засега нема информации за жртви. Зградите се наоѓаат на централна шопинг улица. Жителите...

Заскитан куршум завршил во двор каде што имало деца, нема повредени

Летово немаше куќа или ресторан без свадба или друга семејна прослава, каде покрај музиката сите прослави беа придружени со пукотници или огномет. Kуршум завршил во...

На патниот правец Стража-Кичево настанал пожар во автобус во движење, сопственост на туристичка агенција од Куманово, во кој се превезувале ученици и наставници,нема повредени

Вчера околу 19.20 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на патниот правец Стража-Кичево настанал пожар во автобус во движење, сопственост на туристичка агенција...

Се запали магацински простор кај старата фабрика „Комуна“, нема повредени

Во магацински простор кај старата скопска фабрика „Комуна“ избувна пожар, а дојавата во скопската Бригада за противпожарна заштита е примена во 4.55 минути. Командирот на...

Latest news

- Advertisement -spot_img