7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

независен извештај за инцестот предупреди на трајна траума

Во Франција, независен извештај за инцестот предупреди на трајна траума

Независната комисија во извештајот предупреди за трајна траума како резултат на инцест и сексуално насилство врз деца во Франција, додека владата најави серија мерки. Независната...

Latest news

- Advertisement -spot_img