2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Најтешките пожари во последните 18 години во бразилскиот Амазон

Најтешките пожари во последните 18 години во бразилскиот Амазон

Бразил забележа најголем број пожари во амазонската шума во тој месец од 2004 година и апсолутен рекорд за регионот Сарадо, според официјалните податоци објавени...

Latest news

- Advertisement -spot_img