-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Најмалку 12 лица загинаа во рускиот напад врз градот Виница во централна Украина

Најмалку 12 лица загинаа во рускиот напад врз градот Виница во централна Украина

Најмалку 12 лица загинаа, а 25 се ранети во руските напади во централна Украина, соопшти украинската служба за итни случаи. Цел на нападот била Виница,...

Latest news

- Advertisement -spot_img