8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Најмалку пет кинески проектили паднале во јапонски води!

Најмалку пет кинески проектили паднале во јапонски води!

Јапонија тврди дека најмалку пет балистички ракети истрелани денеска од Кина кон Тајван паднале во нејзината ексклузивна економска зона во Јапонското Море. Јапонскиот министер...

Latest news

- Advertisement -spot_img